ПОРАДИ БАТЬКАМ . ЯК ПЕРЕЖИТИ ДИТЯЧІ ПРИМХИ?

📎 Дитина в будинку - чоловічок непередбачуваний. 😅 Зараз цей милий янгол весело сидить і грає, а через секунду, дізнавшись, що шоколаду перед обідом не буде, перетворюється на розлюченого диявола, що змітає все на своєму шляху в істериці! А Ви як хотіли?

✅ Що ж, найважливіше, що потрібно зрозуміти - дитина поки що не в змозі впоратися з емоціями, які її захлеснули. Вона поки вчиться, і завдання батьків - не лютувати і запастися терпінням!

➡️ Ось кілька порад, як впоратися з дитячими примхами:

1. Заборонено кричати. Голос повинен бути твердим і впевненим.

Важливо надати дитині точну і безпечну інструкцію, набір коротких і чітких правил, супроводжуваних легкими і зрозумілими жестами. Це не означає, що потрібно кричати, досить вибрати твердий і впевнений тон, не змінений гнівом або відчаєм.

 2. Заохочуйте правильну поведінку. Без перебільшення.

Направляйте дитини в сторону правильної поведінки, винагороджуючи її за це, а не караючи за погану. Однак будьте обережні, щоб не зловживати ніякими призами, які, якщо вони даються надто легко, втрачають свою корисну цінність.

 3. Ставтесь до дитини як до дорослої людини.

Багато батьків роблять основну помилку, забуваючи, що дитина, як вона не мала, є людиною з усіма складнощами, які її характеризують. Тому, якщо дорослі дозволяють собі або іншим дорослим прояви коливань в настрої або капризи, виправдовуючи це втомою і стресом, те ж саме стосується і дітей.

 4. Навчіться розрізняти примхи і потреби.

Маленькі відтінки в голосі дитини можуть вказувати на різні потреби.

Іноді це законні вимоги, такі як їжа, грудне молоко або необхідність уваги, а часом це менш важливі потреби.

5. Не підтримуйте примхи.

 6. Уважно спостерігайте, щоб  оцінити поведінку - навчіться бути терплячим.

Необхідно озброїтися терпінням і відточити спостережливість. Ви не тільки зможете припинити істерику, але і навчитесь запобігати невдоволенню дитини і його переродженню в крики і верески.

 7. Не забувайте, що багато звичок набуваються поза сімейного середовища.

У дитячому садку або в школі може бути багато незручностей і труднощів, які можуть провокувати дивні реакції одразу або пізніше. 

 8. Реакція на примхи повинна відповідати загальній тактиці виховання.

Вибір ігнорувати або не ігнорувати примхи, відповідати, намагатися пояснити або лаяти, залежить від того, як батьки виховують свою дитину. Перш ніж зрозуміти, як правильно реагувати на істерики, кожному з батьків повинен бути зрозумілий обраний спосіб навчання і виховання власної дитини.

9. Намагайтеся бути більш терплячими, коли примхи пов'язані з голодом або сонливістю.

Голодне тіло, особливо у дітей, навіть на гормональному рівні залежить від необхідності їсти. Недолік сну і необхідність відпочинку впливає на емоційний стан. Тому батьки повинні бути більш терпимими і чутливими у таких випадках.

 10. Не зловживайте цукерками, щоб втихомирити істерику. Це - зброя з двома кінцями.

Балувати дитину солодощами іноді можна, але не зловживати. Якщо використовувати їх неналежним чином, щоб вгамувати примхи, вони скоріш за все і стають підступною причиною наступної істерики.

 11. Не піддавайтеся дрібному шантажу.

Для дітей характерно вміти виявляти слабкості своїх батьків, дідусів і бабусь або кого-небудь, у кого сильний емоційний зв'язок з ними. І користуватися цим з усією хитрістю.

Якщо буде зрозуміло, що перелякана мама при найменшому плачі візьме на руки і подарує ніжність і ласку, діти перетворяться на справжніх акторів кожен раз, коли вони цього захочуть, а не коли це їм дійсно потрібно.

12. Не залишайте занадто багато місця для примхів

Якщо дитина розуміє, що може отримати щось певною поведінкою, вона буде продовжувати себе так вести. Коли істерика стає формою дитячого контролю над батьками, важливо не давати занадто багато місця для капризів, витративши години на те, щоб дати пояснення дитині.

 13. Не карайте дитину, коли вона дуже прив'язана до якогось об'єкту.

Якщо малюк обожнює якусь іграшку або інший об'єкт, демонструючи особливу прив'язаність, кидається в істерику, коли інша дитина хоче відібрати цей об'єкт обожнювання, щоб пограти, не варто карати вашу дитину за це. Найефективніше спробувати відвернути увагу від бажаного об'єкта, можливо, запропонувавши настільки ж цікаву альтернативу.

 14. Не потурати примхам за столом.

Примхи за столом - це справжня класика, якій абсолютно не потрібно потурати, навпаки карати з необхідною твердістю. Покарання не повинне бути надмірним, щоб уникнути виснажливих і контрпродуктивних конфліктів. Кращим рішенням буде «домовленість»: «з'їсти хоча б трохи». І ніколи не давайте альтернатив, коли «я це не люблю» є лише приводом.

 15. Коли примхи неконтрольовані, заспокойте дитину обіймами.

Коли дитина вибухає в якійсь істериці, батьки повинні враховувати, що емоційна частина мозку ще не до кінця розвинена, тому дитина може втрачати контроль. Найкраще рішення - це заспокоїти малюка своїми обіймами.

 16. Дотримуйтеся лінії «ясності» коли мова йде про матеріальні примхи.

Заздалегідь поговоріть з дитиною, дотримуючись ясності в міркуваннях, наприклад: «йдемо по магазинах, і я куплю тобі тільки одну річ».

Роблячи таким чином, ви можете працювати з інтонацією: якщо прохання надходить не з тиранічної істерикою, воно почуте. Це теж стає виховним моментом.

 17. Ігноруйте примхи, де присутні крики.

 До верескливих істерик і примх потрібно ставитися простіше: чим більше і яскравіше напад, тим більш даремно надавати йому значення. Часто, найкращий вихід - ігнорувати: немає сенсу у виставі, якщо ніхто її не дивиться.

18. Обережно керуйте примхами, зумовленими страхом.

 Примхи, обумовлені страхом (страх бути кинутим, під час засипання, страх ходити в дитячий садок або в школу, будь-який страх, пов'язаний з розставанням із батьками) не являються справжніми капризами, скоріш реальними потребами дитини, тому до них потрібно ставитися з особливою увагою. Така істерика здається справжньою примхою, але потреби, про які говорять діти, набагато важливіші.

19. Перш ніж карати за істерику або гамувати примхи, подумайте, що це може бути відповідь на стрес.

За допомогою примх діти можуть просити про допомогу в разі стресу за межами сім'ї та будинку, або, навпаки, через напруженість в сім'ї.

Якщо зазвичай спокійний і безтурботний малюк раптово виявляє занепокоєння, навіть у вигляді істерик, розгляньте ці варіанти.

20. Не перестарайтеся з правилами.

Неврівноважена прискіпливість з боку батьків, може спричинити коротке замикання, яке неминуче призведе до примх.

Команди, наприклад: «зроби це, не роби цього» в довгостроковій перспективі можуть привести до нервової і агресивної реакції. Гра, сміх і пустощі стимулюють виробництво гормонів, які викликають стан спокою і щастя.

Здорове поєднання кількох справедливих правил і багато корисної уваги - ось безумовна база для спокійної дитини, мало схильної до невеликих капризів.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

ТЕРАПЕВТИЧНА КАЗКА ДЛЯ ДІТЕЙ, ЯКІ БОЯТЬСЯ СИРЕНИ🔊🐳