ШАНОВНІ БАТЬКИ!

 Шановні батьки!

Літо - найсприятливіший час, коли необхідно використовувати всі наявні можливості для оздоровлення дитини. Діти все більше часу проводять влітку на вулиці, на дачі з батьками, виїжджають на відпочинок в ліс і на водойми. У чому ж небезпека прогулянок на свіжому повітрі?
Травми.
Отруєння отруйними грибами і рослинами.
Тепловий удар.
Укуси комах.
Безпечна поведінка в лісі
Прогулянка в ліс - це дуже хороший відпочинок, який зміцнює здоров'я, знайомить дитину з рідною природою. Але є деякі правила, з якими дорослі повинні обов'язково ознайомити дитину, так як ліс може таїти в собі небезпеку. Розкажіть дитині про отруйні гриби  і рослинах, які ростуть в лісі, на полях і луках. Поясніть, що треба бути обережними і відучитися від шкідливої звички пробувати все підряд (ягоди травинки).
Нагадуйте дитині, що йому ні в якому разі не можна ходити по лісі одному, потрібно триматися завжди поруч з батьками. Але що робити, якщо він чимось захопився і не помітив, як заблукав?
Поясніть дитині, що не потрібно піддаватися паніці і бігти, куди очі дивляться. Як тільки загубив батьків, слід кричати голосніше, щоб можна було знайти один одного по голосу, і залишатися на місці. Малюк повинен знати, що його обов'язково будуть шукати.
Сонце добре, але в міру
Влітку діти максимальний час повинні проводити на повітрі. Найбільша небезпека - перегрів організму, сонячні опіки, сонячний удар, оскільки маленька дитина має менш досконалою терморегуляцію і шкіра його дуже ніжна. Повітряні ванни можна проводити під навісом або в тіні дерев. При цьому потрібно дотримуватися принципу поступового оголення тіла дитини. Спочатку від одягу звільняються руки і ноги, а потім інші частини тіла. Повітряні ванни особливо рекомендовані дітям з ослабленим організмом. Кращий час проведення - з 9 до 12 години, на півдні - з 8 до 10 годин. Кожну повітряну ванну найкраще закінчувати водної процедурою.

 


Небезпеки, пов'язані з подорожжю на особистому транспорті
Для маленьких пасажирів основним і найефективнішим засобом захисту є авто крісло, сконструйоване з урахуванням всіх особливостей дитячого організму, індивідуально підібране за зростом і вагою дитини і правильно встановлене в машині.
Не можна пристібатися і одним ременем з дитиною - при зіткненні ви просто роздушите його своєю вагою. Садіть дітей на найбезпечніші місця (середину або праву частину заднього сидіння). Пристібайте дитину ременями безпеки. Не дозволяйте дитині стояти між сидіннями, висовуватися з вікна,
виставляти руки, знімати блок з дверей, чіпати ручки під час руху. Виходити з машини дитині можна тільки після дорослого.
Запобіжні заходи, пов'язані з купаннями у водоймах
Головна умова безпеки - купатися в супроводі когось із дорослих. Необхідно пояснити дитині, чому не слід купатися в незнайомому місці, особливо там, де немає інших відпочиваючих. Дно водойми може таїти чимало небезпек.

Ретельно огляньте місце відпочинку і купання. Перевірте, чи немає битого скла, гострих каменів і інших небезпечних предметів. Не забувайте надіти на дитину головний убір. Розташовуйтеся з дитиною в тіні дерев, уникаючи прямих сонячних променів. Заходьте з дитиною в воду поступово. Різке занурення розпаленого тіла в прохолодну воду може спровокувати збій серцебиття і судоми. Не допускайте переохолодження дитини у воді. Чергуйте купання з іграми на березі.
Безпека при спілкуванні з тваринами
Дітям потрібно прищеплювати не тільки любов до тварин, а й повагу до їх
способу життя. Необхідно пояснити дітям, що можна робити і чого не можна допускати при контактах з тваринами.
Наприклад, можна годувати бездомних собак і кішок, але не можна їх чіпати і брати на руки. Не можна підходити до незнайомих собакам, турбувати їх під час сну, їжі, догляду за цуценятами, відбирати те, у що грають собаки.
Нагадуйте дітям, що і від кішок, і від собак передаються людям хвороби - лишаї, короста, сказ. Після того, як погладив тварину, обов'язково потрібно вимити руки з милом.
Якщо вкусила собака або кішка, відразу ж потрібно сказати про це батькам, щоб вони негайно відвели до лікаря.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

ТЕРАПЕВТИЧНА КАЗКА ДЛЯ ДІТЕЙ, ЯКІ БОЯТЬСЯ СИРЕНИ🔊🐳